Wałbrzych
7 kwietnia 2005 r. o godzinie 17.00 rozpoczęła się na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu Msza Święta, będąca jednocześnie pożegnaniem papieża Jana Pawła II.
Podczas uroczystości harcerze pełnili służbę:
- medyczną - patrole wśród uczestników mszy,
- wartowniczą przy portrecie Ojca Świętego,
- porządkową na płycie stadionu (kierowanie do odpowiednich sektorów, ustawienie pocztów sztandarowych, itp.)
- informacyjną.
Po zakończeniu Mszy Świętej, jej uczestnicy, udali się na pielgrzymkę na górę Chełmiec (851 m), gdzie po godzinie 21 rozpoczął się Apel Jasnogórski, a o 21.37 wszyscy pielgrzymi oddali hołd Papieżowi zapalając znicze i pochodnie przy dźwiękach syren. Połączono się światłem z mieszkańcami Wałbrzycha, którzy w tym samym czasie odpalali światła m.in. na ulicy Jana Pawła II oraz w swoich oknach.
Zadaniem wałbrzyskich harcerzy podczas pielgrzymki na szczyt Chełmca było zabezpieczenie szlaku - droga ognia i patrole medyczne wraz z GOPR-em i Pogotowiem Ratunkowym.
Około godziny 24.00 większość pielgrzymów powróciło z góry i odjechało podstawionym przez miasto autobusami.
Czuwaj !
phm. Szymon Głogowski