Toruń

W dzień po śmierci naszego Wielkiego Rodaka - Jana Pawła II, czyli 3 kwietnia 2005 roku, w Hufcu ZHP Toruń została ogłoszona alarmowa zbiórka dla harcerek i harcerzy naszego Hufca. Po w sumie czterech godzinach głoszenia mobilizacji, na zbiórkę alarmową czyli pod pomnikiem Jana Pawła II przy katedrze św. Janów, stawiły się prawie wszystkie drużyny w pełnym umundurowaniu i ze sztandarami. Harcerze utworzyli krąg wokół pomnika, do którego dołączył biuskup toruński - Andrzej Suski. Harcerze odmówili różaniec w intencji zmarłego Ojca Świętego i pożegnali Go odśpiewując "Modlitwę Harcerską". Na zakończenie ułożyli z zapalonych zniczy lilijkę harcerską jako znak jedności z Janem Pawłem II, który odszedł na wieczną wartę...

phm. Łukasz Pierzchalski HR
H S I Hufca ZHP Toruń