Będzin

Dnia 7.04. harcerze Hufca Ziemi Będzińskiej brali udział w mszy św. w intencji zmarłego papieża Jana Pawła II, która odbyła się w najstarszym będzińskim kościele - św. Trójcy. Podczas całej mszy harcerze pełnili wartę honorową przy popiersiu Jana Pawła II. Msza koncelebrowana była przez biskupa pomocniczego Diecezji Sosnowieckiej ks. Piotra Skuchę i dziekana Dekanatu Będzińskiego ks. kn. Mieczysława Miarkę. We mszy uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, Straży Pożarnej, Policji, przedstawiciele szkół, jak również liczne przybyli mieszkańcy naszego miasta.

Tego samego dnia o godzinie 21.37 harcerze wraz z mieszkańcami naszego miasta zawiązali pod zamkiem będzińskim Pożegnalny Krąg. Oddając się chwilom zadumy i modlitwy za Jana Pawła II przekazaliśmy sobie "Iskrę Pamięci", a następnie ze świec, które miał każdy z nas, ustawiliśmy krzyż, który płonął pod zamkiem.

dh. Ksenia Kowal H.O.
pwd. Przemysław Dąbkowski H.R.