Ogólnopolska Harcerska Pielgrzymka na Jasną Górę

Harcerska Pielgrzymka na Jasną Górę
16-18.05.2014 r.

Druhny i Druhowie!

Ogólnopolska Harcerska Pielgrzymka na Jasną Górę już po raz dziewiętnasty odbędzie się na jasnogórskich błoniach. Serdecznie zapraszam Was do udziału w tym wydarzeniu, które skłania nas do refleksji oraz rozważań nad duchowym aspektem harcerskich działań. Motyw drogi, który przewijał się będzie w pielgrzymkowychdziałaniach programowych nawiązuje do hasła „CZUWAJ nad naszymi drogami”. Wędrówka jest nieodłącznym elementem harcerskiej metody wychowawczej. Przemierzając kilometry dróg podczas rajdów, biwaków, obozów, kształtujemy swoje charaktery, wyrabiamy kondycję fizyczną i zawieramy przyjaźnie, często na całe życie.
I w tym roku niech szlak harcerskiej wędrówki poprowadzi Was w kierunku Jasnej Góry. Do zobaczenia na majowym pielgrzymowaniu.

· Nocleg: pod własnymi namiotami na polu namiotowym/plac za
Klasztorem · Koszt: 20 zł (obiad w sobotę, okolicznościowa plakietka, obrazek, śpiewniczek pielgrzymkowy)
· Wyżywienie: we własnym zakresie (z wyjątkiem obiadu w sobotę)
· Zgłoszenia na adres: hufiec@czestochowa.zhp.pl do dnia 30 kwietnia